Koncerty, Piaf po polsku, tanga argentyńskie

Płyta CD.

Najpiękniejsze piosenki niezapomnianej Edith Piaf: Akordeonista, Milord, Padam, padam i wiele innych śpiewanych w polskich tłumaczeniach.

Koncert “Piaf po polsku“

Wykonawcy:
Dorota Lulka
oraz
Paweł Nowak – akordeon i Dariusz Gutomski – kontrabas
Czas trwania koncertu – ok. 1 godziny.

Kontakt w sprawie koncertów: Paweł Nowak +48 605 935 737, pawel.akordeon@wp.pl

Fragment płyty “Piaf po polsku”

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Paweł Nowak, akordeonista i aranżer utworów z płyty “Piaf po polsku”. Jest uzdolnionym muzykiem młodego pokolenia, absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej, laureatem 16 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych. Jest założycielem i liderem zespołów: Klezmoret trio, Milonga Baltica, Nowak Band i Armonica Orfeo. Działalność koncertową łączy z popularyzacją akordeonu. Jest autorem cyklicznej audycji Radia Gdańsk “Jazz na akordeon”, od 2002 roku pełni funkcję organizatora i  dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego “Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe”. Właściciel 150 instrumentów z rodziny stroika przelotowego, w tym unikalnych eksponatów z całego świata, które laicy nazywają akordeonami.

Tanga argentyńskie po polsku i hiszpańsku z zespołem Milonga Baltica. La Cumparsita, Adios muchachos, Nostalgias, Che tango che i wiele innych.

Projekt „Tango” Dorota Lulka i Milonga Baltica to koncert najpiękniejszych tang argentyńskich, między innymi „La cumparsita”, „Volver” czy „Libertango”, wybawiony z trywialności dzięki osobowości artystów i elokwentnym tekstom polskim. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, jakby stworzony, by śpiewać tango i wirtuozeria interpretacji zespołu. Na świecie setki śpiewaków i zespołów wykonują tango, lecz trudno ich od siebie odróżnić. Interpretacje Doroty Lulki i zespołu Milonga Baltica są porywające i posiadają walor autentyczności , a nie imitacji. Teksty utworów, oprócz dwóch wykonywanych w oryginale, napisali: Jerzy Jurandot, Józef Lipski ale też współcześni poeci: Jacek Dehnel, Marcin Sosnowski i Tomasz Olszewski, nadając ponadczasowym przebojom odmładzający lifting. Prezentowane w takiej formie tanga fascynują ponad pokoleniowo, zarówno młodzież jak i starszych słuchaczy.

Premiera płyty 19.stycznia 2013 roku podczas koncertu w klubie Pick and Roll w Sopocie.

Na zdjęciach: Dorota Lulka , Paweł Nowak- bandoneon, Tomasz Siarkiewicz- skrzypce, Ignacy Jan Wiśniewski- fortepian, Maciej Sadowski- kontrabas.